Návod

LeXikon VZ a LeXikon VZ 134/2016

Pokud již máte uživatelský účet vytvořen, zobrazí se Vám po přihlášení v levé části sloupec struktury zákona s jeho jednotlivými částmi, po jejichž rozkliknutí se dostanete ke konkrétním paragrafům zákona. V jednotlivém paragrafu je pak zobrazeno jeho znění a po výběru kategorií (Rozhodnutí ÚOHS; Komentáře, stanoviska; …) v bloku „Filtrovat obsah“ (šedý blok nad zněním zákona) se Vám části paragrafu, pod kterým jsou texty z vybraných kategorií, podtrhnou. Zda se v daném paragrafu konkrétní kategorie vyskytuje, poznáte dle vzhledu a možnosti danou kategorii zaškrtnout. Pokud je zaškrtnuto více kategorií, řadí se texty automaticky dle těchto priorit: 1. Rozhodnutí ÚOHS, 2. Rozhodnutí národních soudů, 3. Rozhodnutí Evropského soudu, 4. Související evropská legislativa, 5. Související národní legislativa, 6. Komentáře, stanoviska.

Pak již stačí na konkrétní odstavec (či písmeno) kliknout. Na konci každého paragrafu také najdete text „Ke znění celého paragrafu“ pod nímž můžete najít texty, které nebyly přiděleny pod konkrétní část paragrafu, ale vztahují se k paragrafu celému.

Po otevření části „Rozšířené vyhledávání“ v panelu vyhledávání se Vám v LeXikonu VZ naskýtá možnost zvolit si, zda chcete hledat pomocí fulltextu (zadáním výrazu) či ručně přiřazovaných klíčových slov, vybrat požadované kategorie, uvést konkrétní paragrafy, či období, v nichž chcete vyhledávat.

 

Modul Plná rozhodnutí ÚOHS

První základní tabulka, která se Vám po otevření zobrazí, je soupisem všech zveřejněných rozhodnutí. Po otevření konkrétního rozhodnutí je možné přímo číst jeho text, ale také si tento dokument stáhnout v PDF, otevřít si související rozhodnutí či přejít pomocí odkazu přímo na zdroj, tedy na stránky ÚOHS.

V modulu pak můžete vyhledávat dle zadaného výrazu fulltextovým vyhledávačem a dle data nabytí právní moci rozhodnutí. 

Vyhledávání lze kombinovat s vyhledávání v LeXikonu VZ.