Návod

Co je to Lexikon VZ? Krátké video můžete shlédnout ZDE.

Hlavní proces zajišťující aktuálnost obsahu Lexikonu VZ najdete vysvětlený v tomto videu ZDE.

Aplikace Lexikon VZ - Zákon č. 134/2016 Sb., o zadávání veřejných zakázek

Jak v aplikaci pracovat najdete také v tomto krátkém videu: Video návod.

Pokud již máte uživatelský účet vytvořen a jste přihlášeni, můžete vstoupit do aplikace a vyhledávat ve sloupci Zákon/Struktura, v jeho jednotlivých částích. Po jejich rozkliknutí se dostanete ke konkrétním paragrafům zákona. V jednotlivém paragrafu je pak zobrazeno jeho znění. Pak již stačí na konkrétní odstavec (či písmeno) kliknout. Na konci každého paragrafu také najdete text „Ke znění celého paragrafu“ pod nímž můžete najít texty, které nebyly přiděleny pod konkrétní část paragrafu, ale vztahují se k paragrafu celému.

V bloku nahoře, v levé části „Rozbalit vyhledávání“ mů­žete zadat své požadavky k vyhledání. Pokud je zadaný požadavek v aplikaci zpracován, zobrazí se Vám níže, již přiřazený ke konkrétnímu paragrafu. Pokud aplikace nenašla žádný obsah, můžete vyhledání resetovat červeným tlačítkem „resetovat hledání“ a zadat nový požadavek. 

Modul Plná rozhodnutí ÚOHS

První základní tabulka, která se Vám po otevření zobrazí, je soupisem všech zveřejněných rozhodnutí. Po otevření konkrétního rozhodnutí je možné přímo číst jeho text, ale také si tento dokument stáhnout v PDF, otevřít si související rozhodnutí či přejít pomocí odkazu přímo na zdroj, tedy na stránky ÚOHS. Rozkliknutí tlačítka „Rozbalit vyhledávání“, v levé části nahoře, můžete vyhledávat a filtrovat dle čísla jednacího/ spisové značky, fulltextu nebo data.

Zadávací podmínky – dle zákona č. 134/2016 Sb.

V tomto modulu máte možnost vyhledávat veřejné zakázky, jejichž zadávací podmínky Vám můžou být inspirací při přípravě a tvorbě nových zadávacích podmínek. Vyhledávat můžete pomocí fulltextového vyhledávače dle zadaného výrazu, který vyhledává v názvu a předmětu veřejné zakázky, či dle CPV kódu.

Vzdělávání s Lexikonem VZ

Video návod najdete ZDE.